Hamburg Limanı’nda yangın

İtfaiye ekipleri Hamburg’un liman bölgesinde çıkan büyük bir yangına müdahale ediyor. Yetkililer, yangının şehrin Harburg semtindeki Hafenstrasse 2’deki bir hurda metal tesisinde olduğunu bildirdi. Yetkililer çevredeki yolları kapattı ve vatandaşlara pencerelerini kapatmalarını tavsiye etti. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Hamburg limanındaki bir şirketin tesisinde yangın çıktı. Polis sözcüsünün açıklamasına göre, genellikle hurda metalin işlendiği tesiste 30 x 20 metrelik hurda metal yığını henüz bilinmeyen nedenlerle yanmaya başladı.

Olay büyük bir duman bulutunun oluşmasına sebep oldu. Heimfeld, Harburg ve Wilhelmsburg bölgelerinde yaşayan bireylere pencere ve kapılarını kapatmaları, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerini devre dışı bırakmaları yönünde çağrıda bulunuldu. İtfaiye teşkilatı duman bulutunu potansiyel tehlikeli maddelere karşı sürekli olarak tarıyor.

İtfaiye, yangının 60 ton hurda metali sardığını bildirdi. Toplamda yaklaşık 80 itfaiyeci görevlendirildi. İtfaiye yetkililerinden yapılan açıklamada herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Ayrıca itfaiye yetkililerinden vatandaşlara ”Etkilenen bölgeden kaçının. Pencereleri ve kapıları kapatın, havalandırmayı ve klimayı kapatın. Duman bulutu, itfaiye tarafından ölçüm araçları kullanılarak kirletici maddelere karşı sürekli olarak kontrol edilmektedir” açıklaması yapıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir