Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte faaliyet gösteren bazı kasaplarda kaçak kesim yapıldığına dair bilgi üzerine denetim yaptı. Harekete geçen ekipler, 3 farklı kasapta toplam 650 kilogram kaçak et tespit etti. Etler bir soğuk hava deposuna götürülerek muhafaza altına alınırken etlerden numuneler alındı.
![](https://tercan-egitim-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/piyasaya-surulmek-istenen-tuberkulozlu-etler-son-anda-ele-gecirildi-0-B2XxOLSf.jpg)
Yapılan incelemelerde etlerde tüberküloz hastalığı tespit edildi. Ekipler, hastalıklı etleri Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde soğuk hava deposundan alarak katı atık tesisine götürdü.
![](https://tercan-egitim-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/piyasaya-surulmek-istenen-tuberkulozlu-etler-son-anda-ele-gecirildi-1-6N7qyhgO.jpg)
Etler burada iş makinelerinin açtığı çukura atılarak imha edildi.
![](https://tercan-egitim-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/piyasaya-surulmek-istenen-tuberkulozlu-etler-son-anda-ele-gecirildi-2-OAAxDNOV.jpg)
Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.
![](https://tercan-egitim-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/piyasaya-surulmek-istenen-tuberkulozlu-etler-son-anda-ele-gecirildi-3-DZtsuF8u.jpg)